Localizare : Focsani

Regulament Empty
MesajSubiect: Regulament   Regulament Icon_minitimeJoi Noi 19, 2009 8:54 pm

ART 1 (BUG-urile):
1.NU sunt permise BUG-ul A+D, deoarece acest campionat urmareste sa sublinieze valoarea fiecaruia dintre voi si jocul cat mai aproape de realitate.

2.Nici golurile sau suturile direct din corner nu sunt admise !

ART 2 (patch-urile):
1.Nu este permis patchul ce contine Liga 1 si Liga 2 din campionatul Romaniei.

2. Nu este permis niciun alt patch, incepand de la kiturile echipelor si terminand cu sunete de galerie s.a.m.d. !

3. Pentru a putea juca, aveti nevoie de o imagine si de un joc FIFA cat mai "curat" instalata.

ART 3 ("protocolul" recomandat de dinaintea si terminarea meciului/meciurilor):
1.Inaintea disputarii meciului/meciurilor, jucatorii sunt rugati sa stabileasca intre ei o data anume.

2.Dupa meci, este recomandat ca jucatorii sa nu vorbeasca intre ei, cel mult sa se felicite, pentru a evita injuriile, "suferintele", exagerarile, insultele, calomniile, ironiile, etc.

3.Daca sunt probleme de ordinul celor mentionate mai sus, acestea se vor pedepsi corespunzator articolului 5 din regulament.

ART 4(terminarea meciului si anuntarea adminului):
1.Dupa finalizarea meciului/meciurilor, cel putin unu dintre jucatori este obligat(castigatorul) sa posteze rezultatul.

2.Pentru a nu exista motive de cearta pe baza scorului, dovada va consta in print-screen-ul de dupa meci (la terminarea meciului se apasa butonul Prt Sc SysRq sau Prt scrn,aflat deasupra grupului de taste Insert, Home, Page Up, Delete, End, Page Down, acestea aflandu=-se la randul lor deasupra sagetilor din dreapta, jos).

3.Dupa terminarea partidei este obligatoriu sa prezentati print-screen-ul adminului in cazul in care acesta se afla pe YM, daca adversarul se 'oftica' sau nu ii convine ceva.

4.Dupa anuntarea adminului, chiar si lasandui offline pe YM in cazul in care acesta nu este disponibil, se posteaza rezultatul in competitia cu pricina, dand PostReply in Topicul respectiv.

ART 5(pedepse si sanctiuni):
1.Injuriile, ironiile sau "prostiile" de dupa meci vor fi sanctionate (in urma primirii dovezii de la presupusa victima...conversatia de YM) cu depunctarea, astfel:
a) La prima abatere 2 puncte.
b) La a 2-a abatere 5 puncte.
c) La a 3-a abatere 7 puncte.
d) La a 4-a abatere excluderea din competitie.
e) La a 5-a abatere excluderea din Campionat si din competitiile si sezoanele ce vor avea loc ulterior!

5.Nedisputarea meciului sau a meciurilor in timpul limita(dat de catre admin) se va solda cu terminarea acestuia cu scorul de 0-0, DAR jucatorii respectivi NU vor primi niciun punct, in cazul in care se afla intr-o competitie tip clasament sau vor fi descalificati in cazul in care se afla intr-o competitie knock-out!

6.Prezentarea unei dovezi (cel mai agreabil, o conversatie de YM) prin care sa demonstrati ca dvs. ati incercat sa luati legatura cu adversarul, iar acesta nu a raspuns sau nu a dat vreun 'semn de viata', va va scuti de pedeapsa ce se regaseste in alineatul 5, articolul 5!

7.Iesirea nejustificata din joc pana in minutul 89 se va sanctiona astfel:
a)La un scor cu o diferenta de 1 gol in favoarea celui care nu a iesit cu 3-0.
b)La un scor cu o diferenta de 2 sau 3 goluri in favoarea celui care nu a iesit cu 5-0.
c)La un scor cu o diferenta de 4 goluri sau mai mare in favoarea celui care nu a iesit cu 8-0.
d)La un scor cu o diferenta de 7 goluri sau mai mare in favoarea celui care nu a iesit cu 15-0.
In cazul in care scorul este favorabil pentru cel care a iesit nejustificat, sanctiunile vor fi asemanatoare cu cele de mai sus.

-Daca respectivul are probleme cu netul este obligat sa vorbeasca sau sa ii lase un mesaj adversarului in decurs de 45 de minute (mesaj costand si intr-un offline). In caz contrar, se vor aplica sanctiunile de mai sus.Dar daca pana la terminarea termenului limita dat in competitia respectiva de catre admin, jucatorul care a iesit (pe moment nejustificat din joc) aduce o dovada ca nu i-a mai mers netul pe perioada respectiva, dovada prezentata adminului, atunci administratorul forumului va lua in calcul redisputarea meciului. Insa conteaza sa fie in termenul limita!

8.Clasamentul, in orice competitie, este realizat in functie de golaverajul fiecaruia, de meciurile jucate, dar la final acesta este refacut luandu-se in considerare mai intai meciurile directe, apoi cele mentionate anterior !

9.Daca pe durata unui meci actiunea este intrerupta de mai mult de 3 ori, atunci unul dintre jucatori poate lua decizia de a amana partida, iar in cazul in care adversarul nu poate juca altadata, trebuie anuntat adminul.Acesta va lua o decizie cu privire la partida respectiva.

10.Din momentul intreruperii meciului, in cazul in care se va intampla si se va dori continuarea lui, acesta se reia din minutul si de la scorul de cand s-a intrerupt. Spre exemplu, daca un meci cu scorul de 2-0 pt gazda s-a intrerupt in minutul 27, atunci acesta se va continua inca 63 de minute fix, de la scorul de 0-0, la sfarsit numarul golurilor inscrise de gazda adunandu-se cu 2.Daca echipa gazda avea un om in minus, atunci in decursu meciului al 2-lea, care vizeaza terminarea primului se va provoca eliminarea unuia dintre jucatorii gazda. Imediat dupa aceasta, se vor juca inca 63 de minute; scorul nu va conta atata timp cat eliminarea nu se face (respectiv in primele maxim 27 de minute din cel de-al 2-lea meci.. pentru a ramane apoi inca 63 de jucat si nu mai putin!